Tenerife - October 2018

Nejvyšší hora Španělska - sopka Teide (3.700 m.n.m.)
Nejvyšší hora Španělska - sopka Teide (3.700 m.n.m.)

Pět nocí na ostrově, tři kamarádi a říjnové tropické počasí 

Ačkoli působí ostrov Tenerife autentickým, občas velmi osobitým dojmem, i tady si turistický ruch vybírá svojí daň. Na jednu stranu vás množství turistů potěší zejména při stopování (pokud však nestopujete v národním parku Teide po zavírací době všech reálií - to nedoporučujeme), kdy se vám poštěstí si po cestě i příjemně popovídat. Na druhou stranu se větší města v okolí Costa Adeje s rostoucími návštěvami zejména britských turistů po setmění proměňují na zdánlivě nekonečné světelné diskotéky s pověstnými "verbíři", kteří vás do jednotlivých podniků lákají na speciální nabídky, za které v případě vaší návštěvy dostanou náležitou odměnu. Jeden večer v baru je příjemný, možná i druhý, když se ale při vaší návštěvě chcete soustředit především na přírodní krásy ostrova, třetí večer již jen v rychlosti s díky odmítáte.

Pohled ze sopky Teide, cca 3.500 m.n.m.
Pohled ze sopky Teide, cca 3.500 m.n.m.

Co se tedy dá za pět dní na Tenerife stihnout? Poštěstilo se nám navštívit hory i údolí Masca, národní park Teide i s výhledem z vulkánu ve výšce cca 3.500 metrů n.m., mohutné útesy v okolí Los Gigantes a vycházku pouští i džunglí Barranco del Infierno.


A i když by se toho na ostrově dalo stihnout ještě více, nebýt již výše zmíněných verbířů, slunečného počasí a stále teplého moře a dalších možných rozptylujících prvků, to hlavní, co zbývá v hlavě po odletu z ostrova, je stále: ¡Te amo, Tenerife!

Text: Matěj Chalupa

Foto: iPhone 7 (www.instagram.com/matej.chalupaa), Sony A6300 (www.instagram.com/ajkovo)